Wesprzyj moje działania, przekaż 1% podatku!

piekne-niebo-sloneczne

Temat zawsze jak co roku zawsze aktualny, coraz większa część Polaków jest świadoma i przekazuje 1% podatku na wybrany cel. A gdzie pozostała część?! Akcja promocyjna tej zbiórki trwa, bardziej same fundacje reklamują się w ogólnopolskich stacja telewizyjnych, gazetach czy w ostateczności w Internecie. Ja niestety nie dysponuję takim budżetem również promuję jak widać na załączonym obrazku swoją zbiórkę funduszy z 1% podatku. Dlaczego to robię? Samo się nie zrobi! A środki są mi niezbędne do walki (tego zwrotu nie lubię używać) a objawami mojej choroby.

Tomasz (bo tam mam na imię), choruję na genetycznie uwarunkowaną Miopatię Mitochondrialną w moim przypadku to drążąc szczegółowo choroba POLG (od nazwy genu w którym mam 3 mutacje). Przy okazji posiadam polineuropatię co razem daje bombową mieszankę nerwowo-mięśniową.  Zanik mięśni widoczny jest szczególnie na rękach gdzie mam zupełny brak bicepsa – co utrudnia czynności rękoma. Na nogach posiadam zagłębiania co ewidentnie jest początkiem postępu zaniku mięśni w nogach.

Miopatia Mitochondrialna na dzisiejsze czasy nie jest całkowicie wyleczalna gdyż nie ma na nią leku. Trzeba działać objawowo z różnym skutkiem. Do tego typu działań zalecane są wysokiej jakości suplementy diety oraz witaminy o dużych dawkach. Podstawą leczenia jest ruch a właściwie rehabilitacja neurologiczna która pozwala utrzymać działające mięśnie w dobrej kondycji.

Więc jak? Dołączysz? Wesprzyj w przekaż 1% podatku!

Jeden procent podatku może przekazać:

  • Podatnik podatku dochodowego od osób fizycznych
  • Podatnik opodatkowany ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych
  • Podatnik prowadzący działalność gospodarczą z użyciem liniowego, 19 procentowego podatku
  • Emeryt/rencista wypełniając dodatkowy druk PIT-OP (druk częściowo wypełniony można pobrać z mojej strony miopatia.pl/1procent.php )

Jeśli jesteś w tej grupie podatników zapraszam do wsparcia mojej osoby po przez przekazanie 1% podatku a to czynność prosta. Uzupełniamy rubryki KRS oraz cel szczegółowy

  • KRS: 0000270809
  • cel szczegółowy: Koniew, 4907

[Dane 1% podatku z uwzględnieniem moich danych na druku PIT-37]

Kiedy można przekazać 1% podatku?

1% podatku można przekazać w czasie trwania okresu rozliczeniowego z fiskusem. Od 15 lutego do końca kwietnia można składać większość druków PIT. Jest kilka metod ich uzupełnienia, oto kilka z nich:

  • tradycyjnie , wypełniając odpowiedni dla siebie druk, a następnie dostarczając go we własnym zakresie do odpowiedniego dla siebie urzędu skarbowego
  • Korzystając z Twój e-Pit na portalu rządowym : podatki.gov.pl. Tu sprawdzamy czy wszystko się zgadza, uzupełniamy przez edycję moje dane celem przekazaniu wsparcia 1% , akceptujemy i sprawa załatwiona!
  • Korzystając z aplikacji do rozliczania podatków np. e-PITY który dostępny jest zawsze na mojej stronie, wystarczy kliknąć a moje dane będą już uzupełnione, następnie wysyłamy elektronicznie i darowizna trafia na moje subkonto.

„Wyrażam zgodę” na otrzymanie informacji kto przekazał 1%. Niestety ta funkcja już od 2019 roku nie działa, każda otrzymana w ten sposób pomoc jest anonimowa na liście wpłacających. To wszystko ze względu na wprowadzone przepisy RODO i ochronę danych osobowych.

Dodatkowe informacje:

Student jednej z małopolskich szkół wyższych, na co dzień również pracuję jako konsultant. Po godzinach pracy uczęszczam na taekwondo, bardziej dla rozrywki niż wyczynowo dla sportu. Lubię również pisać, prowadzę 2 blogi, o finansach, drugi o zdrowiu.
Back To Top