Tanie drukowanie w firmie księgowej – jak oszczędzać na drukowaniu

wymieniamy toner w drukarce laserowej

Koszty drukowania w średniej wielkości firmie mogą być poważnym problemem podczas planowania budżetów. Jesteśmy jednak w stanie w prosty sposób zredukować je nawet o kilkadziesiąt procent. Możemy stosować zamienniki tuszów i tonerów, ale też drukować niezbędne materiały z głową.

Wydrukuj tylko to, co naprawdę musi zostać wydrukowane

W życiu codziennym prawie wszyscy mają teraz smartfony i mają dostęp do komputerów. I choć dla wielu osób papier jest lepszy i łatwiejszy do odczytania niż zawartość ekranu, to zastanów się, czy dokument naprawdę musi zostać wydrukowany. Nieistotne wiadomości e-mail, dokumenty itp. Nie muszą być drukowane.

Nie wymieniaj wkładów atramentowych i tonera przy pierwszym komunikacie

Znasz to uczucie, kiedy pojawia się komunikat, że poziom atramentu jest niski i należy natychmiast lub od razu wymienić kasetę. Nie rób tego. Ponieważ pojemnik z tuszem jest „prawie pusty”, nie trzeba go natychmiast wymieniać. Najlepiej jest teraz zamówić nowy nabój i poczekać, aż stary będzie naprawdę pusty. Możesz także zastosować inną sztuczkę: wyjmij toner i potrząśnij nim kilka razy ostrożnie, poziomo w przód i w tył. Powoduje to rozprowadzenie proszku tonera wewnątrz kasety i zwykle można kontynuować drukowanie przez długi czas bez żadnych błędów.

pracujemy w biurze

Kupuj tylko wkłady do drukarek o dużej pojemności

Wiele wkładów atramentowych i tonerów jest oferowanych w kilku wersjach. Z jednej strony istnieją normalne wkłady atramentowe, a z drugiej strony toner i wkłady o dużej pojemności, tak zwane warianty XL lub HC (duża pojemność). Kupowanie pojemników z tuszem i tonerem o dużej pojemności może znacznie obniżyć koszty drukowania na stronę. Im większa ilość napełnienia kartridża, tym niższy koszt jednostkowy.

Powinniśmy jednak również wziąć pod uwagę to, jak i ile drukujemy. Jeśli drukujesz dużo, kasety XL i tonery o dużej pojemności są właściwym wyborem dla ciebie. Jeśli drukujesz mniej i nie używasz drukarki laserowej, istnieje ryzyko, że duże wkłady atramentowe wyschną. Takie wkłady i tonery do drukarek mają sens szczególnie w przypadku wielu drukarek. Użytkownicy, którzy drukują mniej, powinni zainwestować w pakiet ekonomiczny z kilkoma wkładami.

Wkłady o wysokiej pojemności możesz kupić między innymi w artjet.pl, w sklepie, który sprzedaje zamienniki do drukarek. Warto w tym miejscu dodać, że zamienniki do drukarek są przeważnie bardziej pojemne od oryginalnych odpowiedników, dzięki czemu na jednym wkładzie można wydrukować znacznie więcej dokumentów, co ma ogromny wpływ na oszczędności w biurze rachunkowym.

Kup opakowania zbiorcze lub podwójne

Wiele pojemników z tuszem i tonerów jest również oferowanych w tak zwanych opakowaniach zbiorczych, pakietach wartości, opakowaniach promocyjnych, podwójnych lub nawet poczwórnych. Dotyczy to zarówno produktów oryginalnych, jak i alternatywnych. Kupowanie tonerów i pojemników z tuszem w zestawie może pozwolić nam zaoszczędzić od 10 do 30 procent w porównaniu z indywidualnym zakupem.

pojemniki z tuszem

Kup kompatybilne tonery i wkłady do drukarek

Tusze, toner – nie zawsze musi być oryginalny. Sklepy internetowe oferują dużo tańsze zamienniki dla wielu produktów. Te kompatybilne tonery często oferują znaczne oszczędności kosztów w porównaniu z oryginalnymi produktami producentów urządzeń. Alternatywne, kompatybilne produkty są również poddawane licznym kontrolom jakości i są wytwarzane zgodnie ze standardami branżowymi, dzięki czemu współpracują z urządzeniem.

Student jednej z małopolskich szkół wyższych, na co dzień również pracuję jako konsultant. Po godzinach pracy uczęszczam na taekwondo, bardziej dla rozrywki niż wyczynowo dla sportu. Lubię również pisać, prowadzę 2 blogi, o finansach, drugi o zdrowiu.
Back To Top