Ochrona pomieszczeń biurowych przed słońcem i upałem

35 stopni celcjusza

Rolety dachowe są coraz chętniej montowane jednakowo w oknach domków jednorodzinnych jak niskich budynkach przeznaczonych pod wynajem dla firm i osób prywatnych.

Rolety do okien dachowych skutecznie ograniczają przepływ ciepła, nie dopuszczając do nagrzewania się pomieszczenia od zewnątrz. Aby poddasze się nie przegrzewało, okna dachowe wyposaża się również w osłony wewnętrzne. Takie jak rolety, żaluzje lub plisy. Które z nich najlepiej nadają się do naszego domu?

Wszystko zależy tu od naszych indywidualnych potrzeb oraz oczywiście możliwości montażu. Przede wszystkim należy zdecydować się czy wolimy osłony zewnętrzne, czy wewnętrzne. Warto też dokładnie wybrać firmę, w której zakupimy daną osłonę. Bywa bowiem, że choć zakupione akcesoria są stosunkowo tanie, to często nadają się do montowania na oknach tylko jednej szczególnej firmy. Szczególnie warto zwrócić uwagę na produkty firmy Knall, które cechują się nie tylko różnorodnością, ale wysoką jakością wykonania i trwałością.

Stosunkowo popularne są wykonane z siateczki PCW – markizy. Czasami do ich budowy stosuje się też włókna szklane, które zostają powleczone sztucznym tworzywem odpornym na działanie czynników atmosferycznych. Zwija się ona na wałek ze sprężyną, który jest ukryty w kasecie zamontowanej do ościeżnicy okna. Po rozwinięciu markiza nie przylega ściśle do szyby, co umożliwia cyrkulację powietrza. Główną zaletą markiz jest to, że efektywnie redukują światło i ciepło słoneczne, a jednocześnie nie zasłaniają widoku za oknem. Niektóre modele tego typu skutecznie też wytłumiają odgłosy padającego deszczu.

Z kolei bardzo popularną osłoną zewnętrzną są rolety do okien dachowych. Najczęściej budowane są z aluminiowych lameli, które mogą zostać kolorystycznie dopasowane do oblachowanego okna. Lamele zostają połączone elementami z gumy albo też podklejone przezroczystą tkaniną nośną ograniczającą przepływ ciepła. Rolety dachowe są niezwykle wygodne, nawet w dużo większym stopniu niż markizy. Zwinięta roleta chowa się w kasecie umieszczonej w górnej części okna.

facet pracuje w biurze podczas upalu

Rolety do okien dachowych są przystosowane do okien obrotowych i uchylno-obrotowych. Ich lamelki można też ustawiać pod różnymi kątami. Sama osłona jest bardzo wdzięczna w codziennym utrzymaniu. Nie musimy tutaj stosować żadnych szczególnych zabiegów, przedłużających żywotność produktu. Wystarczy wnętrze prowadnicy co pół roku oczyścić oraz pokryć delikatną i cienką warstwą smaru. Dodatkową zaletą jest sterowanie roletami. Są one sterowane za pomocą pilota radiowego wyposażonego w czujnik niskiej temperatury automatycznie wyłączający tę funkcję, co zapobiega uszkodzeniu rolety, gdy jest pokryta śniegiem lub lodem.

Istnieją też oczywiście rolety wewnętrzne. Także ich zadaniem jest ograniczenie ilości i intensywności światła, które wpada do danego pomieszczenia. Stanowią też ozdobę i element dekoracyjny dla danego pokoju. Wśród osłon wewnętrznych można wyróżnić trzy rodzaje rolet do okien dachowych. Są to rolety standardowe, zaciemniające oraz plisowane. Możemy też zamontować popularne żaluzje. Jednak w przypadku tego rozwiązania nie możemy się spodziewać ochrony, jeśli chodzi o inne warunki atmosferyczne, takie jak śnieg czy deszcz.

Student jednej z małopolskich szkół wyższych, na co dzień również pracuję jako konsultant. Po godzinach pracy uczęszczam na taekwondo, bardziej dla rozrywki niż wyczynowo dla sportu. Lubię również pisać, prowadzę 2 blogi, o finansach, drugi o zdrowiu.
Back To Top