Nowoczesne fotele w przestrzeniach biurowych

biznesmen siedzi na fotelu i rozmawia przez telefon

Nowoczesny, to znaczy dobry, prawda? Zdecydowana większość sklepów z meblami oraz producentów mebli na wymiar twierdzi, że ich rozwiązania są nowoczesne. Co to jednak tak naprawdę oznacza? Czasami zupełnie coś innego, niż mogłoby się nam wydawać.

Nowoczesna konstrukcja

W pierwszej kolejności w dyskusji o nowoczesności warto podjąć temat nowoczesnych konstrukcji. Jest to kwestia bardzo techniczna i nie należy jej bynajmniej mylić z designer. Tapicerowane fotele skórzane, które możemy podziwiać w sklepach tradycyjnych i internetowych to dzisiaj zupełnie inne fotele niż te, które można było dostać jeszcze zaledwie kilkanaście lat temu. I to nawet wtedy, kiedy wizualnie nie różniły się one za bardzo między sobą. Związane jest to głównie z dzisiejszymi technikami produkcji, jakie są obecnie stosowane w przemyśle tapicerskim. Przemysł meblarski przeszedł bowiem niemałą rewolucję produkcyjną, która wyraźnie przesunęła środek ciężkości z pracy ludzkiej w stronę rozwiązań preferujących przede wszystkim wykorzystanie maszyn do produkcji, głównie chodzi o urządzenia sterowane numerycznie. Jakie to ma znaczenie praktyczne?

Przekłada się to głównie na dwie kwestie. Po pierwsze, meble mogą być produkowane szybciej i dokładniej, ponieważ robią to maszyny, perfekcjonistyczne w swoim ograniczonym zakresie. Druga kwestia to fakt, że wszelkie rozwiązania można bardzo łatwo modyfikować i jeśli potrzebna jest nam opcja minimalnie rożna od tego, co jest nam potrzebne, nie będzie większych problemów z wprowadzeniem zmian.

W tej kwestii trzeba jednak uważać, ponieważ automatyzacja produkcji umożliwiła też w wielu miejscach chodzenie na skróty, przez co kupowanie w niesprawdzonym źródle może skończyć się wieloma nieprzyjemnymi niespodziankami. Nowoczesne fotele dobrej jakości możesz kupić na meble-bik.pl, sprawdź szczegóły. Znajdziesz tam nowoczesne fotele do salonu, do przedpokoju, pokoju gościnnego, sypialni, czy też fotele użytkowane w pomieszczeniach biurowych. Różny styl, różny fason, nowoczesne, klasyczne, zobacz więcej na ich stronie 🙂

Nowoczesna stylistyka

Nowoczesna stylistyka tapicerowanych foteli skórzanych to temat na pewno kontrowersyjny, ponieważ znakomita większość rzeczy, która jest formalnie zaliczana do tej kategorii, bardzo mocno nawiązuje do rozwiązań może nie tyle tradycyjnych, co inspirowanych dawnymi trendami. Najczęściej pod szyldem mebli nowoczesnych można dzisiaj bowiem spotkać meble wykonane w stylistyce art deco, która bynajmniej nie jest niczym specjalnie nowoczesnym. Jest to sposób tworzenia estetyki, który po raz pierwszy zaistniał już ponad 100 lat temu, co powinno nam dać do myślenia.

nowoczesny fotel biurowy
Nowoczesny fotel biurowy

W pewnym sensie problemem jest tutaj też sama skóra, która w naturalny sposób oferuje nam bardziej klasyczną stylistykę niż cokolwiek, co chcielibyśmy kojarzyć z rozwiązaniami nowoczesnymi. Związane jest to przede wszystkim z faktem, iż skóra, nawet mocno obrobiona, posiada określoną fakturę i wygląd. Co prawda coraz częściej, zwłaszcza za sprawą silnych barwników, udaje się uzyskać naprawdę futurystyczny wygląd foteli skórzanych, decydując się na skórę, będziemy mieli do czynienia raczej z kontrastem w stosunku do nowoczesnego wnętrza, a nie z rozwiązaniem komplementarnym. Jest to bardzo dobra wskazówka praktyczna, ponieważ pozwala nam na stworzenie kręgosłupa dobrej aranżacji.

Student jednej z małopolskich szkół wyższych, na co dzień również pracuję jako konsultant. Po godzinach pracy uczęszczam na taekwondo, bardziej dla rozrywki niż wyczynowo dla sportu. Lubię również pisać, prowadzę 2 blogi, o finansach, drugi o zdrowiu.
Back To Top