Jak rozliczyć pit 36 przez Internet?

rozliczamy pit przez Internet!

Chyba wszyscy podchodzimy do konieczności wypełniania formularzy podatkowych ze sporą niechęcią. Jest to dość uciążliwy obowiązek, który w natłoku najróżniejszych spraw do załatwienia, wydaje się być zupełnie niepotrzebny. Zwłaszcza, gdy przypomnimy sobie niezwykle długie kolejki na pocztach i w urzędach skarbowych, które zwykle towarzyszyły okresowi składania takich deklaracji podatkowych.

Na szczęście dużo się zmieniło i dzisiaj możemy łatwo i szybko przesłać taki dokument drogą elektroniczną. Zdecydowanie warto skorzystać z tej możliwości, aby zaoszczędzić mnóstwo czasu i przy tym również naszych nerwów.

PIT-36 – kto musi wypełnić ten formularz?

W 2019 roku, formularz podatkowy PIT-36 muszą wypełnić te osoby, których zarobki zostały opodatkowane zgodnie z obowiązującą skalą podatkową. Warto pamiętać, że dotyczy to również tych podatników, którzy choćby niewielką część uzyskanych w poprzednim roku przychodów, uzyskali bez pośrednictwa jakiegokolwiek płatnika.

Program do rozliczania pitów 36 - PIT Format
Okno główne programu do rozliczania pitów 36 – PIT Format

Nieco prościej to ujmując, można także uznać, że deklaracja PIT-36 obowiązuje wszystkie te osoby, które w ciągu roku lub na jego koniec, będą zmuszone do samodzielnego obliczenia zaliczek na podatek, albo dokonania obliczeń wartości podatku do zapłaty. Co więcej, osoby te muszą również wpłacić wyliczone kwoty do urzędu skarbowego w wyznaczonym terminie, a wartość podatku jest przez nie ustalana na podstawie skali podatkowej.

PIT-36 przez Internet – jak to zrobić?

Internet to narzędzie, które znacząco ułatwiło nam życie w różnych jego aspektach. W ostatnich latach skutecznie ułatwia nam on także dokonywanie corocznych rozliczeń podatkowych. Początkowo, niezbyt wielu podatników korzystało z możliwości wypełniania i wysyłania formularzy online. Teraz jednak, gdy korzyści z tego płynące stały się tak liczne, ilość osób rozliczających się przez Internet systematycznie wzrasta.

Nie można się temu jednak dziwić, gdyż cała procedura jest wyjątkowo prosta i poradzą sobie z nią także osoby bez dużego doświadczenia w korzystaniu z takich narzędzi. Wystarczy tylko wybrać odpowiedni program, taki jak Pit Format. Jest on niezwykle popularny wśród podatników, ponieważ jest darmowy i bardzo łatwy w użytkowaniu. Jego obsługa jest bardzo intuicyjna, podobnie jak wypełnianie kolejnych pól formularzy. Część z nich jest uzupełniania automatycznie, co jeszcze bardziej przyśpiesza zakończenie całego procesu.

wybór deklaracji podatkowej pit 36
Wybór deklaracji PIT 36 w oprogramowaniu do rozliczania pitów – PIT Format

Przy pomocy Pit Format wypełnimy zarówno deklarację PIT-36, jak i każdy inny formularz rozliczenia podatkowego. Udostępnia on użytkownikom także wszelkie niezbędne załączniki do deklaracji. Ale to nie wszystko, ponieważ przy pomocy tego programu, możemy także w łatwy sposób przesłać wypełnioną deklarację do urzędu skarbowego drogą elektroniczną. Wystarczy zatem kilka kliknięć myszką, aby dokument ten znalazł się w odpowiednim urzędzie. Bez kolejek i kontaktu ze zmęczonymi i nerwowymi urzędnikami. Jak zatem widać, warto wejść na stronę pit-format.pl, aby zapoznać się z tym niezwykłym narzędziem i skorzystać z jego licznych możliwości.

Student jednej z małopolskich szkół wyższych, na co dzień również pracuję jako konsultant. Po godzinach pracy uczęszczam na taekwondo, bardziej dla rozrywki niż wyczynowo dla sportu. Lubię również pisać, prowadzę 2 blogi, o finansach, drugi o zdrowiu.
Back To Top