Co lepiej sprawdzi się w pomieszczeniu biurowym – rolety materiałowe czy żaluzje?

rozpakowywanie paczki ze sklepu internetowego

Z pewnością wielu z was stoi przed wyborem jaką osłonę okien wybrać? Standardowe rolety materiałowe czy może żaluzje? Zarówno jednych i drugich mechanizm działania jest podobny, jednak oba rodzaje osłon różnią się pod wieloma względami. Spróbuję przybliżyć podobieństwa i różnice, aby mogli Państwo zapoznać się ze specyfikacją każdego z produktów.

Głównym założeniem osłon okien jest to, iż mają ochraniać pomieszczenie przed wpadaniem silnych promieni słonecznych i dostosować ilość wpadającego światła do wnętrza. Myślę, że pod tym względem wygrywają rolety. Posiadają materiał o wybranej transparentności oraz powłokę odbijającą promienie słoneczne, dzięki czemu pomieszczenie nie nagrzeje się podczas upału panującego na dworze. Pod tym względem żaluzje są gorszym rozwiązaniem, gdyż aluminium, z którego są wykonane mocno się nagrzewa.

Alternatywą dla żaluzji aluminiowych są wyroby z tworzywa sztucznego lub skóropodobne. Różnice między jednym, a drugim widać już w sposobie dbania o nie. Na żaluzjach szybko osadza się kurz, co nie sprzyja alergikom. Trzeba czyścić specjalnymi szczotkami, które wchodzą pomiędzy lamele. O ile aluminiowe żaluzje można zdjąć i opłukać pod wodą, to te wykonane z drewna wymagają już bardziej skomplikowanych czynności takich jak konserwacja, zaś producenci rolet deklarują, że na ich powierzchni nie osadza się kurz. Jednakże, w przypadku cięższych zabrudzeń oddaje się je do czyszczenia, bądź wymienia na nowe.

Zarówno jedne i drugie mają swoje wady, np. żaluzje mogą się zacinać, wyginać, podczas gdy rolety będą krzywo się zwijały lub po prostu sznurek się oberwie. Ważną funkcją zarówno rolet, jak i żaluzji powinna być ochrona prywatności i tutaj obydwa rozwiązania zdają egzamin. Rolety z dobrą transparentnością, osłonią nam mieszkanie, jeśli nie chcemy, aby ktoś zaglądał nam do mieszkania. Swoją funkcję również spełniają żaluzje, a dodatkowo możemy obracać lamelkami tak, by wpuścić więcej światła, a przy tym mieć całkowite osłonięcie okna.

biurko z narzędziami pracy

Biorąc pod uwagę wygląd, powinniśmy wybrać ten rodzaj osłon, który najbardziej nam się podoba. Okna powinny być zaaranżowane estetycznie i tak, by wszystko nam razem współgrało. Rolety, które wykonuje się na zamówienie posiadają mnóstwo wzorów i kolorów o różnej fakturze. Mamy do wyboru rolety w kasecie, ażurowe a także o ciekawych wzorach. Jednolite, proste rolety doskonale odnajdą się w nowoczesnych wnętrzach. Kolorowe rolety z różnymi postaciami z bajek idealnie wpasują się do dziecięcego pokoju. We wnętrzach, które chcemy urządzić danym stylem, warto zastosować dekoracyjne rolety rzymskie lub weneckie. Dodadzą naszemu pomieszczeniu ciekawego designu, a przecież właśnie o to nam chodzi.

Jeśli mowa o żaluzjach aluminiowych to pasują one do oryginalnych wnętrz, są dość uniwersalnym rozwiązaniem, ponieważ mogą być montowane w domach, jak i pomieszczeniach biurowych. Wykonane z aluminiowych lamelek, jednak nie spełnią walorów estetycznych takich jakie spełniają rolety. Jednakże na pewno znajdą wielu zwolenników, chociażby dlatego, że mogą być wykonane również z drewna, a dla wielu osób bycie w zgodzie z naturą i stosowanie ekologicznych produktów jest istotne. W tym miejscu warto dodać, że najwyższej jakości żaluzje aluminiowe znajdziesz w https://www.knall.com.pl/c106,Zaluzje-aluminiowe. We wspomnianym sklepie internetowym znajdziesz również rolety materiałowe oraz żaluzje drewniane, które mogą stanowić element dekoracji okien w firmie. Przed dokonaniem wyboru warto sprecyzować swoje oczekiwania i to jak chcemy zaaranżować pomieszczenie, a z pewnością będziemy zadowoleni ze swojego wyboru, jak również z dokonanego zakupu.

 

Student jednej z małopolskich szkół wyższych, na co dzień również pracuję jako konsultant. Po godzinach pracy uczęszczam na taekwondo, bardziej dla rozrywki niż wyczynowo dla sportu. Lubię również pisać, prowadzę 2 blogi, o finansach, drugi o zdrowiu.
Back To Top